ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Budete pronajímat můj byt i přes Airbnb, booking.com a podobné portály?

Rozhodně ne. Zaměřujeme se na dlouhodobé pronájmy, abychom byli schopni nabízet výhodné podmínky a ekonomickou stabilitu. Tímto způsobem máme větší přehled o bytu, jehož stav pravidelně kontrolujeme. Všichni nájemníci s námi podepisují minimálně roční smlouvu. Navíc odpadají starosti s poničením bytu a stížnostmi sousedů na hlučné turisty.

Jaký typ smlouvy se mnou uzavíráte?

Jelikož se stáváme nájemníky ve Vašem bytě, tak s Vámi uzavíráme standardní nájemní smlouvu. Výhodou je, že my Vám garantujeme nájemné, i když nám podnájemník neplatí, či je byt zrovna neobsazený. Jsme prostě ten nejspolehlivější a nejsoběstačnější nájemník, jakého můžete mít.

Na jak dlouho se smlouva uzavírá?

Běžně s našimi klienty uzavíráme smlouvu na 2-5 let. Pokud si ale přejete například smlouvu na kratší dobu, není problém se domluvit. Vaše spokojenost je pro nás prioritou.

V čem se lišíte od realitních kanceláří a správních agentur?

Narozdíl od realitní kanceláře Vám nehledáme nájemníky, ale sami se jimi stáváme. Díky tomu jsme schopni z Vás sejmout veškerá rizika související s pronájmem a převzít je na sebe. Zároveň Vám garantujeme pravidelné nájemné za jakýchkoliv okolností např. neobsazenosti bytu a tím se odlišujeme od správních agentur, kde toto není pravidlem.

Jak se vyvarujete problémovým nájemníkům? Jak poznáte vhodného nájemníka?

Víme, jak vybrat toho správného nájemníka a to je to nejdůležitější. Své podnájemníky si pečlivě prověřujeme v registrech dlužníků a na případné exekuce, ověřujeme jejich bonitu a zároveň respektujeme Vaše požadavky. Naším cílem jsou slušní platící nájemníci a Vaše spokojenost.

Garantujete mi nájemné, i když nájemník neplatí?

Na základě přesně daných smluvních podmínek jsme povinni Vám vždy vyplatit smluvenou částku. U většiny správců nájmu nedostanete zaplaceno, pokud není byt obsazený nebo uhrazený nájem. S námi je jedno, zda jsou v bytě nájemníci či nikoliv. Své peníze dostanete vždy.

Kolik mě budou stát Vaše služby?

Za své služby si nebereme na rozdíl od konkurence provizi, ale jelikož riziko za trvalý pronájem a všechny škody je na naší straně, tak vše garantujeme na základě rozdílu mezi naším nájmem a následným pronájmem, který je ale v našem případě bezkonkurenčně nízký a pohybuje se kolem 10 % – 15 % z tržního nájemného. Co je dle nás důležité, je fakt, že Vy nakonec stejně ušetříte. Veškerá rizika v podobě neplatících nájemníků odmítajících se vystěhovat, neobsazení bytu či jeho poničení přebíráme na sebe. Vy už navíc neztrácíte čas spojený s pronajímáním bytu a užíváte si pronájem bez starostí.

Ručíte mi za stav bytu při jeho vrácení?

Ano. Součástí smluvního ujednání je mimo jiné i ručení za stav bytu. Těmto situacím se snažíme předejít výběrem správného nájemníka, ale pokud i tak dojde v bytě k nějakému poškození, tak vše uvedeme do původního stavu. Za to Vám ručíme!

Sjednáváte pojištění na můj byt? Jak to děláte s pojištěním bytu?

Sjednání pojištění je u nás pravidlem. Za nájemníky ho sjednáváme my, abychom měli opravdu jistotu a všichni jsme mohli klidně spát. S námi je Váš byt v bezpečí.

Pomůžete mi také s investicí do nemovitosti?

Díky našim dlouholetým zkušenostem ve světě realit jsme schopni Vám v této problematice pomoci. A co víc, ve většině případech uděláme vše za Vás.

 

– zajistíme Vám financování,

– prověříme nemovitost kontrolní inspekcí,

– návrhneme stavební úpravy,

– zajistíme realizace stavebních úprav,

– zajistíme stavební dozor rekonstrukce,

– ušetříme Vás všech potíží s řemeslníky,

– a všechny Vaše připomínky vyřešíme za Vás.